Dokunmatik Ekran

22 0

Günümüzde akıllı telefonlar sayesinde yaygınlaşmaya başlayan dokunmatik ekranların, teknoloji geçmişine bakıldığında çok uzun yıllardır bu dünyada var olduğu görülmektedir. Fakat günlük kullanım için daha uygun hale gelmesi ve artık çocukların dahi cebine girmesi ile birlikte dokunmatik ekran teknolojisinin bilinirliği artmış olmaktadır.

Eski zamanlardan bu yana ATM, hastane gibi birçok yerde görülen dokunmatik ekranlar artık fuar alanı, organizasyon, toplantı salonu, müze ve sergi girişleri, alışveriş merkezleri ve hatta evlerimizde bile karşımıza çıkmaktadır. Bu derece yaygınlaşan dokunmatik ekran teknolojisine dönem dönem tüm firmaları ihtiyacı olmaktadır. Farklı alanlarda kullanım ihtiyacı hissedilen, firma tanıtımını yapmayı kolaylaştıran, hedef müşteri kitlesine daha pratik yollardan ulaşılmasını sağlayan dokunmatik ekranlar kısa veya uzun bir süre için firmalar tarafından talep edilebilmektedir. Sürekli dokunmatik ekran kullanan firmalar için bünyelerine bir dokunmatik ekran cihazı almak mantıklı olabilmektedir. Fakat kısa süreli ve bazı dönemler dışında kullanmayan firmalar için ideal olanı dokunmatik ekran kiralama hizmetlerinden faydalanmak olmaktadır.

Dokunmatik Ekran Kiralama Sağladığı Avantajlar

Firmalar tarafından fuar alanlarında, toplantı salonlarında ve tanıtımlarını, sunumlarını gerçekleştirmeleri gereken farklı açık veya kapalı mekanlarda ihtiyaç duydukları dokunmatik ekranlar taşınabilir özelliğe sahip olmaktadır. Bu nedenle bu sistemleri firmalar gittikleri yere götürüp kurulumunu gerçekleştirerek bu cihazlar üzerinden yaptıkları daha önceki çalışma örneklerini, referanslarını, faaliyet alanlarını, sundukları hizmetleri, tanıtım filmlerini ve daha fazlasını müşteri kitlelerine aktarabilmektedir.

Farklı boyutlarda olan bu dokunmatik ekranlar hem dış hem iç mekanlarda kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Şirketlerden touchscreen kiralama hizmeti satın alırken yetkililer nerede, ne amaçla kullanılacağına ilişkin bazı bilgileri müşterilerinden talep etmekte, bu doğrultuda en iyi cihaz önerisini kendilerine sunma fırsatı bulmaktadır. Fuar alanları dokunmatik ekranların en çok ihtiyaç duyulduğu ve yaygın olarak kullanıldığı alanları oluşturmaktadır. Açık alanda kullanılacak olan dokunmatik ekranları ilk kez deneyimleyecek olan firmalar, bu cihazların dış mekanlarda nasıl bir performans sergilediğini merak etmektedir.

Dokunmatik ekranlar hem dış hem iç mekanlarda kullanıma uygun olarak geliştirilmektedir. Toz, güneş ışığı, rüzgar, yağışlı havalar gibi dış faktörlerden kol

Bir cevap yazın

Whatsapp Hattı whatsapp