Bilgisayar Kiralama

10 0

İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası artık bilgisayarlar ve internet bağlantısı olmaktadır. Günlük hayatta dahi 7’den 70’e herkesin bilgisayarda internet aleminin içerisinde vakit geçirdiği düşünüldüğünde, iş hayatında bilgisayarlar olmadan ilerleme düşünülememektedir. Normal ofis çalışmaları esnasında yazışma, bilgileri kaydetme, müşteriler ile haberleşme, yenilikleri takip etme, iş takibi yapma gibi birçok imkan sağlayan bilgisayarlar firmaların katıldıkları organizasyonlarda da baş rolü oynamaktadır.

Fuar alanı, konferans, sempozyum vb. firmaların sık sık katıldığı firma kariyeri için büyük önem taşıyan, çevrelerinde bulunan kitleleri etkilemeleri gereken organizasyonlarda artık yazı tahtası vb. çözümler kullanılmamaktadır. Bunlar yerini son teknoloji ile donatılmış, kullanımı daha kolay ve hızlı, akılcı çözümler sağlayan, daha kolay dikkat çekmeyi vadeden bilgisayar bilişim sistemlerine bırakmıştır. Bu nedenle fuar vb. organizasyonlara hazırlanan firmalar ihtiyaç duydukları bilgisayar modellerini geçici süreliğine temin etmek istemektedir. Bu aşamada da yardımlarına kurumsal kiralama hizmeti veren bilgisayar kiralaması yapan şirketler koşmaktadır.

Kiralık Bilgisayar Avantajları

Firmalar, katıldıkları etkinliklerde tanıtımlarını yapmak, sunumlarını gerçekleştirmek, katılımcılar ile etkileşimli bir toplantı geçirmek için bilgisayarlara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle katılımcıların her biri için bir bilgisayarın gerekli olduğu toplantılarda tüm bilgisayarları satın almak mümkün değildir. Bu nedenle bilgisayar kiralama hizmeti firmalara daha mantıklı gelmektedir.

Kiralanan bilgisayarlar sayesinde son teknoloji ile donatılmış, bakım, güncelleme gibi tüm ihtiyaçları yapılmış, sizin ihtiyaç duyduğunuz donanım ve programlar ile donatılmış bilgisayar kiralama hizmeti veren firmalar tarafından sizlere sağlanmaktadır. Böylece siz sadece sunumunuza odaklanarak hazırlanma sürecini geçirebilir, teknolojik cihaz destekleri kiralama fırsatı sağlayan kiralık bilgisayar firmaları tarafından sizlere temin edilmektedir.

Bilgisayarları satın aldığınızda aynı zamanda birçok zaman kaybına da neden olmaktadır. Firmalar, çalışarak verimli geçirecekleri zamanlarını bilgisayar güncellemesi, kurulumu, hazırlanması, programlamaların yapılması gibi detaylar ile harcamak istemektedir. Kiralama yapıldığında şirketler sadece cihazı sizlere vermemektedir. Aynı zamanda bilgisayarları istediğiniz adrese teslim ederek tüm gerekli kurulumları, sizin özel beklentilerinizi de karşılayarak hizmet verme anlayışına sahiptir. Üstelik kiralama sonrasında bilgisayarlarda çıkan bir arızada zaman kaybı yaşanmadan hemen yenisi ile değiştirilmekte, basit teknik sorunlar dahi firma tarafından sizin için giderilmektedir.

Uluslararası firmalardan yetkililerin de katılacağı bir toplantı veya organizasyonda aynı zamanda dil seçenekleri ile bilgisayarlar sizin için özel olarak da hazırlanabilmektedir. Üstelik fuar bilgisayar kiralama gibi hizmetleri satın aldığınızda bu aldığınız hizmeti firmanız adına gider olarak da gösterildiğinizden dolayı her yönden sizlere avantaj ve kazanç sağlamaktadır.

Kiralık Bilgisayar Modelleri

Sektör içerisinde teknolojik cihaz kiralama, kurumsal kiralama hizmeti sunma gibi tanımlar oldukça yenidir. Fakat yeni olmasına rağmen hızla yaygınlaşma devam etmektedir. Bunun en büyük sebebi de firmalara birçok avantaj sağlaması, bu sağladığı avantajların yanı sıra hem maddi hem de zaman anlamında tasarruf etmelerine olanak sağlamasıdır.

Bir şirketten organizasyon bilgisayar kiralama hizmeti almayı ilk kez deneyen firmaların merak ettiği çok fazla soru olmaktadır. Bunlardan ilki de aradıkları tüm özelliklere sahip bilgisayar modellerini bulup bulamayacakları olmaktadır. Kurumsal kiralama yapan firmalar sundukları fiyat garantisi avantajının yanı sıra stoklarında çok sayıda, farklı model bilgisayar bulundurmaktadır. Müşteri talebi ve ihtiyacı doğrultusunda ihtiyaç duyduğu tüm bilgisayar modelleri ile destek sağlayabilmektedir. Ayrıca fuar, toplantı gibi durumlarda kısa süreli kiralama avantajı sunan şirketler, müşterilerin talebi olduğu zaman daha uzun süreli kiralamalar gerçekleştirebilmektedir. Bilgisayar kiralama ücretleri kiralanan bilgisayarın modeline, süresine vb. birçok konuya göre değişkenlik göstermekte, bu nedenle farklı fiyat aralıkları müşterilere sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

Whatsapp Hattı whatsapp